AC85-264V Thermal Imaging Doorframe Metal Detector Walk Through
Shenzhen Chuangyilong Electronic Technology Co., Ltd.
Contact Now
Brand Name : CYL
Model Number : CYL-009
Certification : CE FCC,ROHS
Place of Origin : China
MOQ : 1-10 Sets
Price : Negotiable
Payment Terms : T/T, Western Union, L/C
Supply Ability : 2000 Set/month
Delivery Time : 3-7 work days
Packaging Details : Carton
Alarm Way : Audio/LED
Name : Walk Through Metal Detector
Sensitivity : 10G metal
Channel Size : 1990mm (H)×700mm (W)×400mm (D)
Product Size : 2230mm (H)×835mm (W)×480mm (D)
Input power supply : AC85~264V/50Hz
Contact Now
Doorframe Thermal Imaging Metal Detector
Technical Parameters
Standby power consumption: ≦10W, ultra-low power consumption, low radiation.
Frequency: 100 frequency bands, self-adaptive when booting.
Working environment: -20℃ - +45℃.
System detection: It can detect whether there is a fault in the system when it is turned on.
Partition function: 6 detection areas, accurately determine the location of metal objects.
Specification
Alarm way Audio and LED
Detection Zone 6 zone
Sensitivity 10g metal
Channel Size
1990mm (H)×700mm (W)×400mm (D)
Product Size
2230mm (H)×835mm (W)×480mm (D)
Package Size
2300mmX535mmX200mm
(board)760mmX255mmX340mm
Weight 38kg
Example Case
Changchun Museum
Guangzhou Art Museum
Express company and hotel
Shenzhen New Yaoshi Concert
The 2nd Shenzhen International Marathon
Application Example
door frame metal detector , walk-through metal detector , metal detecting machine
Product Tags:
AC85V Doorframe Metal Detector
Thermal Imaging Doorframe Metal Detector
264V Thermal Imaging Metal Detector